O nás

V červnu roku 2015 do našeho života vstoupil poprvé australský ovčák ,,Dasty" Haig Cofi Capito a pro celou rodinu to byla láska na první pohled a zanedlouho i srdcová záležitost a tak trochu i zavislost na tomto plemeni. 

O tomto plemeni do roku 2015 jsme neměli ani tušení, že vůbec existuje a jako mnoho dalších nezkušených jsme se domnívali, že je to border kolie :-)  Jak jsme zjistili nejsme první ani poslední :-)

Společně s manželem jsme se rozhodli, že nám chybí parťák neposeda, který by byl vhodný na dlouhé tůry pro manžela, pro mě společníkem a mazlíkem na zahradě, ideální k dětem a takové třetí dítě na klučičí lumpárny. Dlouho jsme hledali a pročítali různé internetové stránky a vše o různých plemenech. Vybírali jsme si mezi border kolii a právě australským ovčákem. Oba nás srdce táhlo právě k ausíkovi. A bylo rozhodnuto, do našeho života vstoupí australský ovčák. Měli jsme jasno v tom co chceme. A prioritou byl pro nás zdravý pejsek s PP, temperamentní a s přátelskou povahou. Jaké zbarvení, jednohlasně jsme věděli, že chceme modrého chlapečka. Začalo hledaní nové tentokrát odkud si pořídíme toto pro nás fascinující nádherné plemeno. Po dlouhém pročítaní a doporučovaní chov. stanic jsme se rozhodli kontaktovat chov.stanici COFI CAPITO  měli jsme neuvěřitelné štěstí neboť zrovna měli volného modrého chlapečka z vrhu H. Když jsem poprvé držela toho malého plyšového medvídka byla jsem jak v tranzu. Byl ještě úžasnější než jsem kdy doufala. Pokud to mohu porovnat s něčím je to jako když vám dají po porodu vaše miminko. Ten pocit pro mě byl stejný. S Dastym objevujeme a poznáváme nepoznané. Začali jsme s ním chodit na cvičák, ale i poznávat svět výstav. Dlouho jsme s výstvami otáleli neboť asi i strach z neznáma v tom hrál roli. A tak s Dastym jsme první vystavu absolvovali až v jeho prvním roce. Odvahu nám dala chovatelka paní Ing. Jana Prokešová z Chov. stanice Cofi Capito. 

Ani ne rok s rokem se sešel a my věděli, že jeden ausík je prostě málo. Mým snem bylo mít zdravou standartní modrou holčičku, s modrými oči,narozena NBT, samozřejmně s PP. Manžel chtěl buďto černou holčičku a nebo ještě jednoho modrého chlapečka. Volba z jaké chov. stanice si vezmeme štěňátko směřovala opět k chov. stanici Cofi Capito. Bohužel modrý chlapeček který byl volný nesplňoval naše přání. Osud tomu chtěl jinak. 4.3.2016 se v chov. stanici Cofi Capito narodil vrh I a v něm byla jedna volná fenečka blue merle narozena s ocaskem NBT. Od prvního dne a první fotky co jsem jí viděla jsem věděla, že jí miluji a právě ona je ta, která mi splní můj sen mé velké přání. Až po čase se zjistilo, že právě ona ke své dokonalosti má ještě modré oči. Co více si přát od manžela ke kulatinám než splnění přání - snu. Konečně máme naší malou princezničku ,,Nessi" Ibby Cofi Capito doma. I Nessinku si celá rodina zamilovala. 

Naše pejsky bereme jako členy rodiny. Jako naše děti, jsou si pro nás rovni jako bráškové se sestřičkou. Všichni jsou plní temperamentu, mají přátelskou povahu, všetrané vlohy a neuvěřitelně velké srdíčko a jejich pohled nejde nemilovat. A nikdo vás nedokáže přivítat s tak vditelně obrovskou radostí a jak jim je typické i divokou radostí, kdy opravdu si musíte dávat pozor na neumyslný úraz.

Nebyla bych to já kdybych se do všeho neponořila naplno. Svým nadšením zjistit vše o ausících jsem zanedlouho nakazila i manžela. Neboť jsi již náš život bez ausíka neumíme představit bylo pro nás rozhodnutí stát se chovateli volbou správnou a zodpovědnou. 

A jak vznikl název naší chovatelské stanice Apuesto Diablo. Je to v překladu ze španělštiny ,, krásný (temperamentní) ďáblík (ďábel). Dle našeho to přesně jsou ausíci a proč španělsky no neboť španělština je pro nás krásný jazyk a Španělsko nádherná země.

Přejeme si aby jednou naše odchovy byli zdravé, šikovné, všestranné, úspěšné a krásné. A uděláme proto maximum. Nechceme nic podcenit a vždy se budeme snažit vybrat správné rodiče pro naše budoucí štěňátka. Tak i pro štěňátka milující páničky, s kterými bychom nadále rádi zůstávali v kontaktu. Samozřejmostí budou i návštěvy budoucích zájemců o štěňátka u nás, tak i chovatelský servis.


Postupem času v květnu 2017 do naší rodiny vstoupil úžasný red tricolorní chlapeček ,,Maty" MALTECO Cofi Capito, kterého máme ve spolumajitelstí s nejúžasnější osůbkou a chovatelkou paní Ing. Janou Prokešovou ChS Cofi Capito. Maty je pro nás pan úžasňák je to náš milovaný ňuňánek a zlatíčko.


V lednu 2018 se nám narodil náš první vrh AUO a asi to tak i je prostě nemohli jsme odolat a nenechat si miminko z prvního vrhu a tak v rodinném domově zůstal malý black tricolorní chlapeček AXEL Apuesto Diablo. Axlík je náš čertík. Je to kluk neposeda a je to prostě naše černé miminko.


V červenci 2018 k nám do rodiny vstoupila užasná psí slečka AOKI ALAKAI Wicca Mystery - ,,Bella"  plemeno pro nás dosud neznáme a přitom láska na první pohled jedná se o plemeno LAPINKOIRA v ČR doposud málo známé. Uvidíme jak nám Bellinka poroste už nyní doufáme, že se ve výstavním kruhu neztratí a že se se starším synem bude věnovat agility a růžným psím sportům. 

A moc moc za ní děkujeme paní chovatelce Ing. Zuzaně Bukvičkové ChS Wicca Mystery a paní chovatelce Jitce Bastl Hořákové ChS Nezkrotná Markýza. 


Zároveň bychom chtěli strašně moc poděkovat úžasné paní chovatelce Ing. Janě Prokešové za přístup, rady, lidskost a hlavně za naše psí děti Haiga, Ibby a Malteca Cofi Capito. DĚKUJEME

Dále velké díky patří Simče Šusterové a Pétě Bomerové za krásný a vždy suprový handling  ,,Dastíka" HAIG Cofi Capito, ,,Matyho" MALTECO Cofi Capito, AXLÍKA Apuesto Diablo a naší ,,Nessinky" IBBY Cofi Capito. 

A poděkování si zaslouží i úžasná psí teta kadeřnice :-) Verča Stirčáková pejskové vždy překrásně upravení.

MOC VÁM VŠEM DĚKUJEME