JCh. IBBY Cofi Capito - ,,Nessi"

CHOVNÁ

narozena:  04.03.2016

barva: blue merle, hnědé pálení, bílé znaky 

ocas:  NBT

skus: nůžkový

zuby: plnochrupá

výška: 51cm


Otec: JCh. JKlCh. Ch. KlCh. GrCh. CIB CARSON Medvědí tlapa

Matka:    ARECHA Cofi CapitoVyšetření: 

 RTG:  -  DKK - 0/0                                                                                           -  DLK - 0/0

DNA      - CEA R/R                                                                                                      - PRA N/N                                                                                                      -  HSF4 +/+                                                                                                    - MDR1 +/+                                                                                                     -  Ověření původu + DNA profil                                                                                                                 

 DOV - PROSTÁ - 08.04.2016  MVDr. Barbara Lenská  

          - PROSTÁ - 07.06.2017   MVDr. Jiří Beránek Ph.D.                                    - PROSTÁ - 13.07.2018 MVDr. Jiří Beránek Ph.D.


ZKOUŠKY:                                                                                               - NHAT - 29.04. 2018 Načešice


Výstavní hodnocení

2016 - VN1, BIS štěně KCHMPP

2017 - V1 CAJC, V, CAC, rCAC

2018 - V1 CAC, V, VD


Roční bodování KCHBO - TOP-TEN AUO:

rok 2017 - 5.místo mladé feny


Šampiónáty:

                                       - JUNIOR ŠAMPION ČESKÉ REPUBLIKY

                                       -  čekatelka Slovenského šampionaNaše malá princezna je plná elánu ale i elegance. Je to věřná společnice a pěkná uličnice. Ráda vše uklízí. Již od malinka se v ní probudil cit k pasení. Její největší odměnou a zábavou je výcvik obran, které ji nesmírně baví což jsme rádi a chceme jí v tom podporovat. K cizím lidem občas je nedůvěřivá a čeká na svolení paničky. Za to v psí smečce se začlenila velmi rychle a dobře. Její dominantní povaha jí pomáhá. Stala se spravedlivou vůdkyní smečky. Vše velmi rychle chápe a  snadno se učí. Bezvadně si rozumí s naším 3letým synem na lumpárny jsou to ideální dvojka. Co naše malá Ness tak to i náš malý Honzík a naopak co náš Honzík tak to naše Ness, jsou to parťáci jak má být.

Do budoucna určitě chceme složit zkoušky z poslušnosti a Nessi podpořit ve výcviku obran. Dále bychom s ní rádi zkusili pasení a agility (na to je ale pro nás ještě čas nežli se zcela nevyvine, neboť pro nás je důležitý správný vývin a hlavně zdraví a nechceme jí zbytečně fyzicky přetěžovat). Doufáme, že i do budoucna se neztratí ani ve výstavních kruzích.

Z naší malé holčičky se stala velká slečna. Po absolvovaní všech vyšetření a veškerých podmínek k uchovnění se dne 17.6.2017 při speciální klubové vystavě KCHMPP v Mladé Boleslavy stala CHOVNOU fenou.

Z naší malé krásné princezny vyrostla nádherná královna. Je to ta neúžasnější láska a můj miláček. Je to takový mamánek a panička si z holčičky sedá doslova na zadek. Z Nessinky se stala neumazlená maminčina holčička, která je totální postelová lady. Mazleníčko v postýlce je to nejlepší co snad existuje.

Samozřejmě Nessinku neopustil ani zájem o obrany ten jí zůstal od malinka a každý trénink bere jako odměnu. Tak i nám nevyrostla z milovnice vody a jedno z jaké vody ať je to jezero, rybník, kaluž či bažina nebo dokonce močuvka je to mokré tak je to úžasné přeci. Její neúnavná chuť k aportování nás občas přivádí k šílenství.

To samé moc a moc mile nás překvapila u oveček. To že pasení a zájem měla od malinka to jsme věděli, ale to že poprvé jí to u oveček půjde tak úžasně dokonale to jsme nečekali a byli jsme moc a moc mile překvapeni a hned z toho vznikla fofr akce přihlásit Ness a Dastyho na NHAT zkoušku, kde prospěla na výbornou a hned jsme si dali cíl zkusit s ní HWT zkoušku atd. teď nás čeká učení a snad se ke zkoušce dopracujeme.


Fotky Nessinky najdete zde: